неділю, 14 грудня 2014 р.

Книжкова виставка «Дари Святого Миколая»

Книжкова виставка «Дари Святого Миколая»,  розташована у читальному залі центральної  районної бібліотеки,  розповідає, нашим читачам, про одне із найбільш улюблених  свят - Свято Святого Миколая, що традиційно відзначається 19 грудня.
Це свято святкується набагато масштабніше ніж Новий рік, і не дивно, адже у цей день слухняні діти знаходять подарунки під своєю подушкою, чи у традиційному носку, а не слухняні - палицю.
Про подарунки Святого Миколая складено безліч легенд. Одна з них пояснює походження традиційного носка для подарунків. Святий Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати в дружини. Вночі напередодні Різдва він кинув їм через камінну трубу три мішечки із золотими монетами. Сестри в той вечір розвісили сушитися біля каміна свої випрані панчішки. У них то і догодили подарункові мішечки від Святого Миколая.  Після допомоги трьом сестрам, Микола продовжував здійснювати підтримку для бідних городян, залишаючись непоміченим і дивуючи все місто. Він непомітно приносив у їхні будинки іграшки та теплі речі для дітей, ліки для хворих.
       Святий Миколай завжди приходить вночі. Діти країн Європи, що бажають отримати подарунки біля дверей або під вікном ставлять начищений черевик, а поруч з ним кладуть морквину або жмут сіна, щоб ослик Святого Миколая не пройшов мимо. Якщо в будинку є камін, то біля нього обов'язково вішається найбільший носок.  За традицією у свято Святого Миколая діти отримують у подарунок солодощі, деякі дітлахи в передсвятковий вечір кладуть в черевик записочку, в якій пишуть, що їм хотілося отримати. На Україні, ж дітки шукають свої подарунки під подушкою. У цю святу ніч усі хочуть бути щасливими. І ті, хто роблять подарунки, і ті, хто їх приймають. А найвище щастя — це робити добро.

Християни вірять, що Святий Миколай і до цього дня робить безліч чудес тим людям, що моляться йому. Крім того, Святий Миколай вважається покровителем усіх мандруючих. Образ Святителя Миколи можна побачити практично у будь-якому православному будинку. Перед його лицем люди моляться про допомогу в усіх більш менш важких обставинах свого життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар