За народним календарем

 

4 жовтня Православна церква вшановує пам'ять святих Кіндрата і Матвія.

Святий апостол Кіндрат проповідував в Афінах і Магнезії в першому столітті до нашої ери. Безліч язичників приймали таїнство хрещення після його проповідей. Благі діяння Кіндрата викликали запеклість в серцях язичницьких священиків. Вони спробували убити святого, вмовивши найманих вбивць закидати його камінням, але Господь зберіг життя праведника. Тоді на Кіндрата був відправлений донос імператору і за хибним звинуваченням він був кинутий у темницю, де мученику не давали їжу і питво. Апостол Кіндрат помер у в'язниці від зневоднення і виснаження.
Апостол Матвій входив у число дванадцяти (перших) учнів Ісуса Христа. Під час проповідей в Ефіопії Матвій навернув до християнства безліч людей. Коли правитель дізнався про чудеса, які чинив Матвій, його звинуватили в чаклунстві і засудили до спалення живцем, але Господь вберіг апостола, вогонь не завдав шкоди Матвію. Коли Матвія стратили, його тіло упокоїли в залізній труні, яку кинули у морську безодню. Вночі правителю явилося видіння, в якому Матвій наказав йому йти на узбережжя і знайти викинуту на берег його труну. Правитель відшукав труну з тілом Матвія в зазначеному місці, після чого увірував у Христа і зробив багато діянь на благо християнської церкви.

 

27 вересня відзначається свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. 


 Церковний календар православних свят у серпні 2017 року.


З 14.08 по 27.08 Успенський піст.

4 серпня - День пам'яті рівноапостольної святої мироносиці Марії Магдалини.

7 серпня - Успіння праведної Анни, матері пресвятої Богородиці.

9 серпня - Великомученика і цілителя Пантелеймона.

14 серпня - день пам'яті семи мучеників - братів Маккавеїв.

19 серпня - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

28  серпня - Успіння Божої Матері.


4 квітня вшановується пам'ять священномученика Василя Анкірського. У народі святого називали Василем Теплим. 


У народі Василь отримав безліч прізвиськ, і всі вони пов'язані з настанням теплих і сонячних днів. Вже щосили стукає крапель, і люди перш так і говорили: «задовбав зиму Василь Капельник». Якщо хтось збирався будувати новий будинок або хлів, або лазню, то потрібно було дивитися, де крапель падає з дахів, і куди стікають струмки. На таких місцях будівель не зводили. Вважалося, що тут - «вторований шлях водиці до глибини земної», і будинок буде не міцним .
Іменини

Василь у дитинстві дуже любить возитися зі звірятками і пташками, ніколи не скривдить беззахисну істоту. Вася - улюбленець бабусь і дідусів. Йому постійно необхідно перебувати в товаристві однолітків.
Дівчинка Даша в дитинстві часто командує своїми однолітками в іграх. Вона тямуща, імпульсивна у вчинках. Може швидко навести лад серед дітей і навіть побитися з забіяками. Не виносить самітності, любить галасливі і шумні товариства.
Василиса володіє розумом і красою, шляхетністю та вишуканістю. Вона любить допомагати людям, які до неї звертаються, чужі проблеми приймає за свої. Василина дуже чуйна і м'яка людина.

Благовіщення Пресвятої Богородиці


7 квітня християнський люд відмічає свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Селяни з особливою шаною ставилися до нього, оскільки вважали - " що Бог у цей день благословляє всі рослини ", а відтак було за великий гріх братися за будь яку роботу.

На свято Благовіщення Пресвятої Богородиці не можна виконувати будь яку роботу, навіть кури не несуть яйця,  птиці  не в'ють гнізда. З цього приводу побутує чимало легенд про зозуль:  вони не мають свого кубла і підкидають яйця в чужі тому що колись на свято вили гнізда і Бог відібрав у них пам'ять
   До Благовіщення гріх обробляти землю, оскільки вона ще не відпочила  і Бог не благословив до роботи з землею - кажуть старі люди. В Україні був прекрасний звичай: першу весняну оранку починали з тих родин де не було господаря, тобто у вдовах та сиротах і головне без оплати. Тільки після того як буде оброблена земля у вдовах і сиротах порали свою землю господарі, інакще не буде врожаю. 
Численні магічні дії Благовіщення пов'язані зі світом рослин. Зокрема, слід знайти ряст і якомога ретельніше його потоптати — щоб і на той рік топтати довелося. Тобто проводиться аналогія: топтати ряст — жити, не топтати ряст — померти. 
Такі самі дії проводяться із сон-травою — її теж слід топтати. Якщо дівчина на Благовіщення знайде квітку первоцвіту, зривала її і клала за пазуху, носити  потрібно до того часу, коли на Великдень проспівають уперше "Христос Воскрес". Повернувшись з усеношної, первоцвіт ховала за образи - "на щастя", це віщувало що дівчині у цьому році судилося заміж піти. 

Знайдений пролісок дарує не тільки щастя родині, але й дівчині красу. Для того щоб скористатися магічними властивостями квітки, слід на Благовіщення покласти в холодну воду пролісок і цією водою вмитися.

Немає коментарів:

Дописати коментар