пʼятниця, 19 лютого 2021 р.
Зміни в медичному обслуговуванні.
середа, 17 лютого 2021 р.
Читачі
Наші постійні читачі Аліна, Анастасія та Вікторія знайомляться з новою літературою.
Читачі
Працівники "Теплодар Брусилов" прийшовши до бібліотеки полаготи отоплення, яке поломалось у найбільші морози зими, звернули увагу на нові книжки, що були розміщені на відкритому доступі у читальному залі. Зробивши усю свою роботу залишились читати книги. які сподобались.
Демченко Олег та Семененко Віталій стали читачами нашої бібліотеки.
пʼятниця, 12 лютого 2021 р.
Брусилівська бібліотека.
Бібліотека переїхавши до нового приміщення розпочала активну роботу. Бібліотекарі проводять інвентаризацію фонду, розміщують фонд на нових стелажах і одночасно проводять обслуговування читачів.
Краєзнавча література Брусилівщини
Ккнижкова експозиція «Брусилівщина: сучасне і минуле» розповідає ро те що першим, хто звернув свій погляд на вивчення історії рідної Брусилівщини,- і це був видатний учений, державний і релігійний діяч Іван Іванович Огієнко (митрополит Іларіон), який протягом січня—травня 1913 року в газеті «Радомыслянин» видрукував перше краєзнавче дослідження «Местечко Брусилов и его окресности». Наступного року в цій самій газеті вийшли його історичні нариси про Брусилівську братську школу та село Водотиї, а в № 5/6 в київській польськомовній газеті «Dziennik Kijowski» друкувався нарис «Парафіяльний костел в Брусилові».
Велике дослідження історії Брусилівщини провів Володимир Святненко - український письменник, краєзнавець і публіцист. Лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка (2017).
- Святненко В. Г. Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини. — К.: Центр учбової літератури, 2010. — 368 с. ISBN 978-966-364-944-3
- Святненко В. Г. Рідний край над Здвижень-рікою. У терновому вінку. — К.: Центр учбової літератури, 2012. — 384 с. ISBN 978-611-01-0399-2
- Святненко В. Г. Рідний край над Здвижень-рікою. Дві Великі Перемоги. — К.: Видавець Пугач О. В., 2015. — 472 с.: іл. ISBN 978-966-8359-28-6
- Святненко В. Г. Старожитності Здвижень-краю. — К.: Віпол, 2016. — 452 с.: іл. ISBN 978-966-646-150-9
- Святненко В. Г. Брусилів. Літопис 1980-х років. — Житомир: Полісся, 2016. — 160 с.: іл. ISBN 978-966-655-819-3
- Брусилівщина в іменах. Книга перша. Артисти, музиканти, художники / [Автор-упорядник Святненко В. Г.]. — К.: ПАТ «ВІПОЛ», 2017. — 212 с. ISBN 978-966-646-176-9
- Святненко В. Самурай. Українська історія / Володимир Святненко. — Житомир: О. О. Євенок, 2019. — 608 с. ISBN 978-617-7752-15-7
- Брусилівщина в іменах. Книга друга. Письменники / [Автор-упорядник Святненко В. Г.]. — Житомир: О. О. Євенок, 2019. — 448 с. ISBN 978-617-7752-92-8
- Святненко В. Г. Історія рідного краю. 7 клас / Навчальний посібник для учнів 7 класу загальноосвітніх шкіл Брусилівського району. — Житомир: Видавець Євенок О. О., 2019. — 104 с. ISBN 978-617-7752-91-1
День закоханих у бібліотеці.
Наближається День закоханих
Сто історій
кохання, зібраних у книзі, яка розташована на виставці, розкажуть про те, як люди різних часів,
національностей, соціального стану і віросповідань, любили пристрасно і
самовіддано; любов визначала їх долі, ламала характери, перевертала життя. Ви
познайомитеся з долями таких видатних персонажів світової історії, як
Семіраміда, Юлій Цезар, папесса Іоанна, Рафаель, кардинал Рішельє, Вольтер,
Катерина II, Пушкін, Жорж Санд, Нобель, Муссоліні, Ейнштейн, Микола Рубцов і
багатьох інших.
У відділі юнацтва чекає на своїх читачів виставка " Таємне побачення з книгою" присвячена до Дня Кохання.
історія виникнення валентинки

День святого Валентина, який щорічно відзначають 14 лютого, здавна оповитий різними таємницями та легендами його походження. День всіх закоханих – це не лише свято романтики, кохання та ніжності. Як повідомляють різні джерела, свято оповите багатьма легендами і ніхто достеменно не знає, чи існував святий Валентин і чи справді він вперше подарував коханій романтичну валентинку.
Історія свята
За одною з легенд, у 269 році н.е. римський імператор Клавдій II прагнув завоювати весь світ, однак для здійснення всіх наступів йому доводилось збирати міцну армію. Оскільки сімейний інститут утримував чоловіків від військової служби, імператор видав указ про заборону одруження під час військової служби.
Однак молодий священник Валентин не слухав наказів Клавдія II і таємно від всіх вінчав закоханих. Коли імператор довідався про це, то засудив Валентина до смертної кари. І під час очікування виконання смертного вироку, Валентин у в’язниці закохався в сліпу дочку тюремника Юлію і зцілив її.
Перед стратою він залишив їй прощальне послання і підписав його як “Твій Валентин”. Саме з цим неймовірним моментом та виявом любові пов’язують і появу Дня всіх закоханих, і звичай дарувати валентинки. Священику відрубали голову, а пізніше Валентин був канонізований католицькою церквою. У 496 році Папа Римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.
Історія виникнення валентинки
Згідно з легендами, давній звичай посилати коханим листівки в День святого Валентина також виник в Середні віки. Найпершою валентинкою в світі вважається записка, відправлена герцогом Орлеанським Карлом в 1415 році.
Перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в’язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тодішніх “валентинок” нині зберігається в Британському Музеї.
Через кілька років після першої валентинки король Генріх V найняв письменника на ім’я Джон Лідгейт, щоб той склав “валентинку” для Катерини Валуа.

З плином часу звичай надсилати коханим 14 лютого невеликі сувеніри та записки-валентинки існував лише на теренах Англії і Франції. Згодом про нього дізнались завдяки емігрантам у Новому Світі (сучасні Північна і Південна Америка).
Спочатку перші “валентинки” створювалися власними руками: талановиті митці писали романтичні вірші на аркушах паперу, згодом в Британії почали друкувати збірники віршів – закохані вибирали найкращі і переписували їх у “валентинки”. Десь з цього часу і почалося масове виробництво “валентинок” в промислових масштабах.
Першою, хто продав листівок за рік на суму 5000 доларів, стала американка Естер Гауленд. Сьогодні ж, за кількістю продажів, “валентинки” посідають перше місце, поступаючись тільки різдвяним листівкам.
Але, незважаючи на таємничість походження свята, мільйони людей не пропускають можливість відсвяткувати романтичне святом разом зі своїми коханими та рідними людьми. Любіть та даруйте радість і кохання не лише в День святого Валентина!
середа, 3 лютого 2021 р.
Словники
Словники у фонді читального залу Брусилівської Бібліотеки.
Французький письменник Анатоль Франс назвав словник «всесвітом, розташованим у алфавітному порядку». Словник потрібен, коли не знаєш, як пишеться те чи інше слово. Але це не головне. Словники – це не лише довідники, але й елемент національної культури: адже в слові втілено багато граней народного життя. Все багатство й різноманіття лексичних запасів мови зібрано в словниках. Створення словників – завдання особливої галузі лінгвістичної науки – лексикографії. Словників багато й вони різноманітні. Енциклопедичні словники описують світ, пояснюють поняття, дають біографічні довідки про відомих людей, відомості про країни та міста, про видатні події (війни, революції, відкриття).