середа, 10 травня 2023 р.

Тренінг для Координаторів Хабу цифрової освіти Житомирської області

 

Тренінг

 

З 17-21 квітня 2023 працівники Брусилівської публічної універсальної бібліотеки пройшли навчання для координаторів Хабів цифрової освіти Житомирської області в межах проєкту «Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти», який реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація https://ula.org.ua/resursy/biblioteky-khaby-tsyfrovoi-osvity спільно з проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія https://www.undp.org/uk/ukraine/projects/digital-inclusive-accessible-support-digitalisation-public-services-ukraine-dia-support-project), що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції у 2021-2023 рр.

Під час п’ятиденного онлайн-навчання працівники бібліотеки ознайомилися з загальною інформацією про проєкт, обговорили стратегічні цілі та дослідження Мінцифри щодо цифрової освіти, дізнались про взаємодію УБА та Міністерства цифрової трансформації, цифрові навички та цифрову грамотність, розглянули питання – з чого почати створення Хаба цифрової освіти та як налагодити роботу вже чинного Хабу.  Розглянули зразки нормативних документів, в яких регламентується напрям роботи – цифрова освіта, визначали перелік основних та додаткових послуг Хаба цифрової освіти у бібліотеці, зокрема: навчальних, консультативних, інформаційних, довідкових, послуг доступу та створення цифрового контенту.

Всі координатори Хабів отримали рекомендації щодо ефективних відносин з журналістами та підготовки спеціальних повідомлень (прес-анонс, прес-реліз, пост-реліз та ін.), комунікації з цільовими аудиторіями у соціальних мережах.

На завершення тренінгу, кожен охочий поділився міркуваннями щодо ідеального Хабу цифрової освіти у бібліотеці та своїми враженнями  про навчання.

«Проєкт підтримки Дія» розпочав роботу у 2021 р. і спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Його головна мета – підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в Україні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою. Більше про проєкт читайте тут: https://www.undp.org/uk/ukraine/projects/digital-inclusive-accessible-support-digitalisation-public-services-ukraine-dia-support-project

 

 

Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

https://www.facebook.com/mintsyfra

https://www.facebook.com/diia.gov.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар