неділя, 12 січня 2014 р.

Ворожіння на Старий Новий Рік.

Перевірено життям - ДІЄ!

Розповім вам, шановні читачі, про перевірені  моїми предками, мною  та мїми друзями- Новорічні ворожіння на Багату кутю, тобто 13 січня.
Ранок розпочинаєм винесенням сміття з будинку, яке збирали з 6 січня - з  Бідної Куті.

         Завдяки цьому ворожінню дізнаєтесь як буде звати вашого нареченого чи наречену, а ще і наведете порядок у своєм  будинку, - батькам це ворожіння найбільше подобається.
        Сміття потрібно винести у таке місце, де нікому не буде заважати, а головне, щоб добре було видно дорогу. Отже зібрали усе сміття, винесли на обране вами місце і запалили. Поки сміття горить ви уважно дивитесь на дорогу, хто по ній  перший іде з протилежної статі, підходите до нього  і запитуєте як його звати  - семе так буде звати вашошого чоловіка чи дружину. А ще  можна позбавитись проблем які поселились у вашій душі і заважають жити. Для цього потрібно взяти великий аркуш паперу і описавши одну проблему переходите до іншої, поки не зікінчиться увесь список проблем. Потім цей аркуш, не показуючи нікому, спалюєте у цьому ж вогнищі. Таким чином  позбавитесь своїх душевних проблем, приберетесь у своєму будинку  і дізнаєтесь імя майбутнього чоловіка чи дружини. Провівши це ворожіння ідете до церкви, замолювати свої гріхи, -  так говорить моя сусідка Валентина.

Ще цікавий  обряд проводиться у вечері: молоді люди перевдягаються, так щоб і мати рідна не впізнала, та ідуть щедрувати. Вибравши серед своїх знайомих закохану пару, які ще не наважуються на одруження, ідуть щедрувати спочатку до дівчини і поки щедрувальники відволікають господарів своїми щедрівками, хтось із групи нишком  ходить по будинку шукаючи вишитого рушника, що вісить на стіні, знімає рушника та ховаючи виходить на вулицю, а щедрувальники за ним слідом.Потім усі разом  ідуть до будинку закоханого хлопця, там пощедрувавши  віддають украдений вишитий рушник коханої дівчини матері закоханого хлопця, при цьому вихваляючи дівчину, від якої принесли цього ж рушника. Господарі дому, дякуючи частують щедрувальників вечерею. Робота молодих людей на цьому закінчується, а для батьків усе тільки починається: батьки хлопця беруть сватів, вишитий рушник  та ідуть сватати дівчину. Таким чином була засватана уже не одна пара і  проживають вони разом уже більше 20 років - перевірено мною.

 Мораль цього обряду така: дівчата не байдикуйте, а вишивайте побільше рушників та розвішуйте у приміщенні де проживаєте, щоб була можливість і вас засватати.=)
P.S. Фотографії наших читачів зроблені на святкуванні Нового року у Брусилівській ЗОШ   №1.

Немає коментарів:

Дописати коментар