понеділок, 21 вересня 2015 р.

День народженняКожен рік 19 вересня відзначають незвичайне свято - день народження дружелюбного електронного символу - день народження «смайлика».

 Кожен з нас практично щодня використовує цю комбінацію символів. Дві крапки, дефіс і закрита дужка – стали невід’ємним символом електронного листування, 19 вересня святкує свій день народження.

19 вересня 1982 професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман (Scott E. Fahlman) вперше запропонував використовувати три символи, що йдуть підряд - двокрапка, дефіс і дужку, для позначення «усміхненого обличчя» в тексті, який набирається на комп'ютері. Це було серйозним поповненням електронного лексикону.

Історія зберегла той самий лист, яке Фалман відправив на місцеву електронну дошку оголошень, яка була прототипом сьогоднішніх форумів і в той час була основним засобом спілкування між співробітниками університету.
Ось його лист:
«19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers: Read it sideways.
Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :-( »

Історичному повідомленням передувала довга дискусія, в якій учасники обговорювали питання, які символи варто використовувати для того, щоб показувати, що повідомлення носить гумористичний характер. Потрібно сказати, що повідомлення, в якому вперше був використаний «смайлик», було знайдено лише в 2002 році, в архівах дошки оголошень, які збереглися на плівці. За 30 років «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування.
У «цифрових археологічних розкопках», які були організовані виключно з метою знайти це повідомлення і тим самим визначити дату народження «смайлика», брало участь кілька ентузіастів.

За понад 30 років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можуть уявити, як можна було б без нього обходитися. І, звичайно ж, за цей час з'явилося безліч «смайликів», несучих різне смислове і емоційне забарвлення.

«Смайлик» замінює те, чого не дістає в спілкуванні за допомогою чату або електронної пошти - інтонацію голосу й міміку. «Смайлики» допомагають краще зрозуміти співрозмовника, вловити його настрій, врешті-решт, вони просто забавні і викликають позитивні емоції.

Немає коментарів:

Дописати коментар