вівторок, 1 квітня 2014 р.

День пам’яті Івана ОгієнкаУ районній бібліотеці 29 березня відбувся День пам’яті Івана Огієнка — українського вченого, і церковного діяча, митрополита (церковне ім’я Іларіон), політичного, громадського діяча,  мовознавця, лексикографа,  педагога, члена Наукового Товариства імені Тараса Шевченка, і нашого земляка. Читачі мали змогу подивитись відеоролики про життя і творчість відомого всьому світу нашого земляка, поспілкуватись з директором музею імені Огієнка Карась Світланою і  лауреатом Огієнківської премії  Сташуком В.Ф. та  почитати книжки з прижиттєвими творами І. Огієнка .За своє життя вчений написав майже дві тисячі праць,  частину яких має районна бібліотека і розміщені вони у читальному залі на книжковій виставці «Велет духу, світоч України». Твори надіслали нам з Канади, міста Вінніпег, у минулому місто відіграло важливу роль в історії української еміграції в Канаду, і зараз проживає у ньому велике скупчення україноканадців, — тут розташовано головні офіси українських установ і саме тому місто люб'язно прозвали «столицею українців Канади».

Більшу частину свого життя Огієнко провів за межами своєї Батьківщини, але довголітня розлука з Україною, її народом, не погасила його любові до рідного краю. Великий патріот і в еміграції відчував Україну всією душею, тяжко переживав від того, що його багатолітня праця,  присвячена Україні, майже нікому там не відома. 


 Справа життя Івана Огієнка (працював 1936–1955) — переклад Біблії, що до сьогодні є неперевершеним надбанням українського народу. 


Усе своє життя Огієнко прагнув повернутись до своєї рідної землі, але не судилось, і тоді він пише:

Немає в людини нічого милішого над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої дитячі роки, до тієї землі прив'язується він усією душею на ціле життя. А хто, буває, відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, як про святість найбільшу. І багато людей, помираючи на чужбині, просять накласти їм у домовину бодай грудочку рідної землі…
(Іван Огієнко)


Іван Огієнко – митрополит Іларіон мав різні, прикрі життєві  страдницькі переживання. Він їх гірко переживав, але завжди йшов уперед і здобував успіхи. Бог і Україна стали девізом його життя.

Вивчаймо дорогоцінну спадщину Івана Огієнка і пам’ятаймо його слова:
«Рідна мова – найголовніший грунт, на якім духовно зростає і живе нація».                     
Як патріот своєї країни, вчений стверджує, що мова – душа кожної національності, її святощі, її найкращий скарб і поки живе мова, житиме й народ...Немає коментарів:

Дописати коментар