пʼятницю, 28 листопада 2014 р.

Наші читачі

У нашій бібліотеці читачі не тільки читаюь, а ще  малюють і вишивають.
             Знайомтесь з майбутніми талантами нашого краю.



Малюнок "рибки у воді" виконаний пальцями рук








Ліщинський  Руслан 

Різнічук  Вікторія



понеділок, 24 листопада 2014 р.

22 листопада – день пам’яті жертв голодомору


 

22 листопада у Брусилівській районній бібліотеці був проведений День Памяті жертв трьох  голодоморів:1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр.
 У читальному залі Брусилівської  районної бібліотеки створена історична книжкова виставка  «Спинися, голову схили, в пам'ять жертв безкровної війни». Виставка створена з нагоди вшанування пам’яті жертв голодоморів на виконання Указу Президента України  «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» від 29 жовтня 2014 року № 830/2014.

Про причину голодоморів і їх наслідки розповідала бібліограф Тетяна Мельничук у бібліографічному огляді літератури «Стоїть в скорботі мати - Україна, біля могил дітей своїх стоїть».

У XX столітті Україна пережила три голодомори,  проте Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим. Але далеко не кожен знає, що в Брусилівському районі голод почався пізньої осені 1931 року, і цьому є підтвердження у матеріалах - свідченнях тих людей, що пережили голод. Свідчення збирали усі бібліотекарі нашого району і знаходяться вони на краєзнавчій виставці «Мор з косою над Здвижень рікою», - розповіла бібліотекар Макаренко О.М.

Біля книжкових виставок горіла  свічка памяті , зігріваючи душі тих, кого в  ті жахливі роки не відспівували, не оплакували, не проводили, не поминали…

пʼятницю, 21 листопада 2014 р.

Брусилівський історичний музей ім. Івана Огієнка




Працівники Брусилівської районної  бібліотеки, у День української писемності та мови відвідали Брусилівський  історичний музею імені Івана Огієнка, де  відбувся літературний урок на тему: "Іван Огієнко  -   "Українська культура" .
 Працівники музею з великим натхненням розповіли біографію Івана Огієнка, підтверджуючи документами і експонатами, що розміщені у першому залі музею присвяченому І. Огієнку.








Показували інтер’єр традиційної української хати.


А ось і сам інтерєр


Друга кімната історичного музею   відведена для вивчення історії Брусилівщини: стародавня доба, козацька доба, українська революція, голодомор, Велика Вітчизняна війна, відбудова народного господарства, освіта та охорона здоров’я на Брусилівщині, трудова слава нашого краю, видатні земляки. 





 Нажаль фотографіями не можливо відобразити  ту теплоту з якою працівники музею приймають своїх відвідувачів і ті знання  про життя і творчість І. Огієнка та глибинну історію свого краю, якими залюбки діляться з кожним відвідувачем музею.
Двері музею гостинно відкриті  з вівторка по суботу з 10 .00 по 17.00 годину. Телефон 30142.

пʼятницю, 7 листопада 2014 р.

Мова моя українська - батьківська, материнська

9 листопада 1997 року Указом президента України було встановлено  в Україні День української писемності та мови, що відзначається щорічно в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця.
До цієї дати 4 листопада у читальній залі Брусилівської районної бібліотеки була підготовлена книжкова виставка "Мова моя українська - батьківська, материнська", а також бібліографічний огляд літератури "Мова єднає всіх".
Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов'язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
Огляд книжково - ілюстративної виставки "Мова моя українська - батьківська, материнська" провела бібліограф Мельниченко Т. І. , а бібліотекар читального залу Макаренко О. М. ознайомила присутніх з історією української писемності, етапами розвитку рідної мови, сучасними мовними процесами. Учень 8-а класу Суханов Владислав прочитав присутнім поему Т.Г. Шевченка  "Катерина".

                                                                                 Підготувала бібліограф Мельниченко Т.І.